Bölöni magyar életműve
Sőt már játékosként is kiemelkedett, hiszen Puskás Ferenc óta ő az egyetlen BEK-győztes futballistánk.
Gyurcsány inkább szerencsétlenkedett, mert előnyöket sejtett abban, ha támogatja a Déli Áramlatot.
„Kiolvasható-e a WikiLeaksből, hogy a Gyurcsány-korszak vezetése orosz érdekeket képviselt, illetve, hogy a Gazprom több-kevesebb sikerrel gyarmatosította Magyarországot? Semmi esetre sem. Gyurcsány inkább szerencsétlenkedett, mert előnyöket sejtett abban, ha támogatja a Déli Áramlatot. A nyugati diplomáciának hosszú időbe és nyomásgyakorlásba került, mire legalább odáig eljutott a magyar kormányfő, hogy a Nabucco mellett is érveljen. Ezen a ponton egy platformra került Orbán Viktor ral, aki – ugyancsak a WikiLeaksből tudjuk – csak a hazai közvéleménynek készült véleményében tartotta Gyurcsányt Magyarország megpuccsolójának, valójában ő is fontosnak tartotta, hogy a Déli Áramlatnak is részesei legyünk.
Ha volt is furcsa dörgölőzés Moszkva felé a politikában, ha volt is üzletelés a gazdaságban, a Gazprom nem vette meg kilóra Magyarországot. Pedig voltak érvei. 25 milliárd euró éves tiszta nyereség, a világ gáztartalékának egyharmada feletti ellenőrzés, az egyetlen számottevő gázforrás, egy atomhatalom mint tulajdonos – Moszkva nem félt érvelni, ha érdekei úgy diktálták. Amikor a horvátoknak meg kellett újítani a gázszállítási szerződésüket, a Gazprom máris megszimatolta, hogy jó alkuval kijuthat olajával az Adriára a Barátság vezetéken át. És ha a Nyugat nem édesgetheti a horvátokat az EU-tagsággal, talán ki is jutott volna.
Ugyanilyen nyílt nyomás a Wiki-Leaks-iratokból Magyarországra nem olvasható ki, a legfrissebb fejlemények titkai (Mol-pakett, a paksi bővítés) pedig sajnos nincsenek az interneten. De 2014-ben a mi gázszállítási szerződésünk is lejár. Jó, ha tudjuk, lesz ára annak is.”